• Fii alături de Echipa Țării

Masculin (Competiții)

Liga 1. Rezultatele meciurilor jucate sâmbătă în etapa a 4-a

31 aug 2024 de Reporter FMF

Sâmbătă s-au disputat 2 meciuri ale etapei a 4-a din Liga 1, faza I. Vă prezentăm rezultatele înregistrate și marcatorii golurilor.

Grupa В

FC Stăuceni - FCM Ungheni 2-4 (Dumitru Galușca 15, Cristian Nagurnea 56 / Andrei Novicov 2, 45+1, Eduard Șoldan 35, Maxim Zugravu 41)

FC Iskra – Victoria 1-3 (Daniel Muntean 61 / Ruslan Bânzaru 29, 53, Petru Popescu 90+3)

Clasamentul la zi

Vineri, 30 august, s-au jucat primele 4 meciuri ale etapei a 4-a:

Grupa A

CF Univer - FC Fălești 2-0 (Veaceslav Gheorghița 70, Cătălin Diacenco 75). În minutul 83 Serghei Gheorghiev (U) n-a transformat un penalty

Sheriff 2 - CF Speranis 1-0 (Konan Jaures Ulrich Loukou 75-penalty)

Vulturii Cutezători - CF Saksan 1-5 (Denis Secureanu 39 / Nicolae Gumeni 6, Cristian Gonța 61, Bogdan Popovici 75, Cristian Ghedrouțan 81, Stelian Trifan 90). În minutul 72 Nicolai Țelic n-a transformat un penalty.

Grupa B

FC Speranța - FC Olimp 1-2 (Dan Pîsla 68-penalty / Alexandr Ceh 31-autogol, Artiom Voitco 75)